تاریخ آخرین بروزرسانی:

 چهارشنبه, 28 خرداد 9085 00:51 

شنبه 25 آبان 98

نظر سنجی

نظر شما درباره سایت شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان چیست؟

دفترمقام معظم رهبری

ریاست جمهوری

وزارت نیرو

شرکت مهندسی آبفا کشور

شرکت مهندسی آبفا کشور

بخش مناقصات

بخش اخبار

نظام پیشنهادات

فیش حقوقی

سایت دولت

دریا فرصتی طلایی برای تامین آب شرب روستاها

  • نوشته شده توسط مدیر سیستم
  • تاریخ ایجاد در چهارشنبه, 15 بهمن 1393 16:15

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان بیان کرد: دریا فرصت بسیار مناسب و منبعی عظیم برای تولید آب شیرین و رفع مشکلات کم آبی برخی روستاهای هرمزگان است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان، مهندس عبدالحمید حمزه پور در نشستی با حضور رئیس مرکز تحقیقات شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور که پیرامون رعایت استانداردها در بخش تولید و اجرا تشکیل شد گفت: با توجه به شرایط منطقه و کمبود آب شیرین از دریا به عنوان یک منبع خدادای میتوان استفاده و با به کارگیری دستگاه های آبشیرین کن آب شرب روستایی را تامین کرد.

وی در ادامه با اشاره به تولید برخی تجهیزات آبشیرین کن ها در کشور افزود: در صورتی که زمینه تولید برخی از تجهیزات دستگاه های آبشیرین کن مانند فیلتراسیون و ممیران ها فراهم شود بسیاری از هزینه ها کاهش و در مدت زمان کمتری مشکلات سخت افزاری رفع می شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان تاکید کرد: با تولید و استفاده از لوله ها و ابزارهای اتصالات با کیفیت و استاندارد میتوان به میزان قابل توجهی از استهلاک را کم و در هزینه ها صرفه جویی کرد.

مهندس حمزه پور در پایان سخنان خود نیز تصریح کرد: استان هرمزگان به دلیل شرایط جغرافیایی و استفاده بی رویه از منابع، با کمبود آب شیرین مواجه است که باید برای رفع کمبود ها از دریا به عنوان یک منبع پایدار استفاده کرد همچنین در برخی از مناطق با فرسودگی زیر ساخت ها و تجهیزات مواجه است که این مسئله اهمیت تامین بودجه و هزینه ها را دو چندان می کند.

در ادامه این نشست مهندس حسین عطایی فر رئیس مرکز تحقیقات شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با تاکید بر رعایت استاندارد ها و کیفیت در کلیه بخش ها بیان کرد: رعایت استاندارهای بالا در تامین لوله های های پلی اتیلن و پلیمری و به کار گیری آنها در تجهیز چاها، ابنیه و در مسائل بهداشتی ضروری و لازم است.

وی در ادامه با اشاره به تامین آب شرب روستایی از طریق آبشیرین کن ها گفت: به کاری گیری و استفاده از آبشیرین کن های خورشیدی با حجم تولید کار شده که نیاز است به سمت آبشیرینکن های خورشیدی با ظرفیت بالا رفت.

این مقام مسئول با تاکید بر تامین انرژی، مدیریت مصرف و استفاده از انرژی های نو و سبز افزود: استفاده از پتانسیل های فنی همچنین در پژوهش استفاده از دستگاه های اندازه گیری استاندارد مانند ردیابی به دلیل قابلیت ارائه نتایج صحیح بسیار مهم است.

عطایی فر در پایان با تشکر از عملکرد شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان گفت: آب و فاضلاب روستایی هرمزگان در رعایت استانداردها و استفاده ازآبشیرینکن ها عملکرد بسیار خوبی داشته و به عنوان یک الگو در کشور مطرح است.

دفترمقام معظم رهبری

ریاست جمهوری

وزارت نیرو

شرکت مهندسی آبفا کشور

شرکت مهندسی آبفا کشور

بخش مناقصات

بخش اخبار

نظام پیشنهادات

فیش حقوقی

سایت دولت

پرسش و پاسخ

 

  • امروز: 277
  • دیروز: 2076
  • هفته گذشته: 2226403
  • ماه گذشته: 40736
  • بازدید کل: 2261130
حريم شخصی

کلیه حقوق وب سایت متعلق به شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان کشور میباشد.استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی سایت توسط دانــاوب